Typ No.10 Drummer Boy
Nůžky na vlnu

Nůžky na vlnu typ No.10 Drummer Boy

Nůžky na stříhání ovcí a lam, Burgon and Ball model No.10 Drummer Boy. Délka ostří 16,5 cm, délka rukojetí 11 cm, celková délka 36 cm. Velikost záběru po úpravách cca 10,5 cm. Univerzální na všechny typy vlny a vhodné pro muže i ženy.

Cena: 1200 Kč

Nedostupné

Recenze uživatelů

Veľmi ma teší, že v chove oviec existujú ľudia, ktorí pristupujú k týmto zvieratám s úctou, vďakou a láskou. Ovca domáca je jedno z prvých domestifikovaných zvierat vôbec a ako taká bola súčasťou bytia človeka: ovca bola závislá od človeka a človek od ovce. Tento symbiotický vzťah odrážal i titul starých faraónov, ktorí sa nechávali titulovať “pastier”, čo krásne vyjadruje akou dôležitou spolupútničkou života archaického človeka bola ovca. Postmoderní ľudia stratili túto úctu, vďaku a lásku k týmto znamenitým zvieratám. Vďaka Bohu za ľudí ako je pani Gabriela Žitníková, skrze ktorú môžeme ovečky vnímať aj inak. A práve vďaka pani Gábine som spoznal (zatiaľ len cez dopisovanie) pána Havla, autora tejto stránky, popularizátora ručného strihania oviec.
Kontakt s ním bol pre mňa požehnaním a jeho vedenie strihať ovce pôvodným spôsobom – teda ručne – s novými vychytávkami sa stáva zážitkom, ktorý vrele odporúčam všetkým chovateľom oviec, ktorí ovcu vnímajú ako súčasť svojho bytia. Veľká vďaka pán Havel.

Vladimír Ticháň

Stříhání jsem stále odkládal , vlna měla údajně u našich ovcí (Racky) opadat. Loni koncem roku jsem se rozhodl, konec čekání. Co nejdřív je ostříhám a začal jsem hledat stříhače nebo nůžky. Náhodou jsem otevřel tyto stránky a překvapila mne spousta kvalitních informací a způsob presentace. Proto když jsem porovnal jiné nabídky ( i když jejich cena byla nižší ) s nabídkou od pana Havla, koupil jsem nůžky No. 10.
Jsem rád, že můj odhad a důvěra k panu Havlovi a jeho servisu nůžek se splnila. Nůžky jsem dostal dokonale ošetřené, připravené na práci a navíc spoustu cenných rad jak na to.
Jednu ovci jsem stříhal cca hodinu ( byla to moje první střiž). Vlna byla místy dost zacuchaná, přesto ovce střiž snášely klidně, od ostříhání mi dávají najevo, že to můžu zopakovat.
.

František Patyk

Měla jsem napřed obyčejné nůžky za 300,- a myslela jsem si – že to jde dobře. Až když jsem je potřebovala nabrousit, obrátila jsem se na p. Havla, který mi doporučil na vyzkoušení svoje nůžky. Rovnou jsem si je koupila a nelituji – můžu jen potvrdit to co psali přede mnou…. nůžky jdou o hodně lehčeji, nebolí ruka, dobře se drží. I když mám jen pět quessantek, koupě nelituji a všem doporučuji!

Hana Polcarová

Nůžky jsem poprvé zkusila loni na podzim ,musím říct,že jsem byla opravdu mile překvapená,stříhá se s nimi opravdu krásně a to jsem úplný začátečník ve stříhání . Už i letos na jaře jsem ostříhala celé naše stádečko a teším se na další 😀

Marcela Hanzlíková

Pred kupou som si nechala poradit a teda noznice su super, paradne ostre, dobre sa drzia, sadnu do ruky ako rit na serbel. Co sa objednavania tyka, 100% spokojnost, pan Havel bol velmi mily a ochotny. Urcite odporucam! Nezanedbajte udrzbu po strihani. My sme zabudli a chytila ich trochu hrdza. Ale na funkcnosti nestratili. 🙂

Katka

Dnes som prvý krát strihala s vašimi nožnicami a poviem vám že to bol normálne relax žiadne mozole ľahko a rýchlo ostrihane ovečky veľmi sa teším že sa mi dostali do rúk, kliešte na paznechty sú fantastické 😍 😍 😍

Mária Sedláková Kubusova

Nůžky, které jsem si zakoupila jsou velice dobré a kvalitní, moc dobře se s nima střihá a nebolí z nich ruka.
Ode mě mají hodnocení vysoké kvality a velká spokojenost.

Šárka Kuchaříková

Nůžky krásně lehce stříhají, každý střih je jako říznutí do měkkého másla, manipulace s nůžkami je jednoduchá, jdou lehce. Ani po šesti ovcích za jedno odpoledne mně ze stříhání nebolelo zápěstí. Skvělé! Budu objednávat též pro manžela.

Jitka Komanová

Strihali jsme letos poprve. Jednu ovecku jsme zvladli bez jakékoliv praxe za cca 45 min, priste to bude urcite rychlejší. Nebylo uplne teplo, tak jsme nechali par cm vlny, at holkam neni zima. Nic sloziteho to neni a s nuzkami se krasne pracuje. Jen asi poridime jeste jedny trochu menší, u konce uz jsem mela problem dostrihnout 🙂 Jo a bacha na zvonecky, jedna nase ovce ma, coz jsme netusili, ale nastesti se mi nepodarilo je nuzkama ustrihnout a pak uz jsem si dala pozor.

Blanka R

Po negativních zkušeností se střihači, kteří málokdy přijeli podle smluveného termínu nebo nepřijeli vůbec, jsem se rozhodl, že si ovečky začnu střihat sám. Nejprve jsem používal obyčejné nůžky na ovce za cca 300 Kč, které sice „nějak“ fungovaly, ale byla to ukrutná dřina. Později jsem si pořídil nůžky od p. Havla, a první stříhání byl pro mě šok. Nůžky krásně střihaly, šly hezky do vlny [později i do prstu : D ] a měkká pružina nehuntovala ruku. Nyní, po té, co se vrátím ze zaměstnání, si v klidu odpoledne ostříhám 2-3 ovečky a za pár dní máme hotovo.

Martin Rund

Když jsem se po posledním „výkonu“ bezohledného střihače rozhodla stříhat ovečky sama a začala shánět informace, byl Jarda jediný, kdo mě neodrazoval a nevysmíval se. Naopak mě podpořil a rozmluvil mi stříhání strojkem, za což jsem mu zpětně moc vděčná. Jelikož mám srovnání, vím, že strojkem už nikdy, ruční stříhání je pro ovečky mnohem přirozenější a bezpečnější. Stříhám dvakrát do roka a pokaždé při tom děkuji Jardovi za kvalitní nůžky a cenné rady.🐑✂️

Šťastný Zvěřinec, z. s,

Živím se na plný úvazek stříháním ovcí, všude stříhám strojkem, ale ty pérovky mají něco do sebe. Je to paráda, když nevrčí žádný motor, když jsou jen slyšet břity nůžek jak se míjejí. Pérovky z obchodu jsou zlo, bolí z nich ruka, člověk v nich nemá cit, necítí co stříhá, špatně lezou do vlny a mnohé to může od stříhání odradit. Stříhat s nůžkami upravenými od Jardy Havla je ale úplně jiná dimenze. Jde to krásně, špičky jsou tak akorát, aby nepíchaly, ale zároveň aby dobře lezly do vlny, i při maximálním zmáčknutí zůstávají špičky mírně otevřeny, tak se neztrácí místo ve vlně, odkud následuje další střih, jsou upraveny tak, aby šly snáze mačkat, takže se tím šetří ruka a získá se lepší cit pro práci. Navíc se dají perfektně nabrousit, že jsou ostré jak břitva. Každoročně si pár oveček pérovkama ostříhám a malochovatelům doporučuji si to vyzkoušet, není to taková dřina, pokud se o to nebudete snažit z kraje jara, kdy ty ovce jdou stříhat blbě víceméně všechny.

Jakub Toms

Před rokem jsme koupili své první nůžky na vlnu. Komunikace s prodejcem byla doslova dokonalá. Krásně mi poradil jako nezkušené a do pár dnů přišli krásné nůžky. Poté i nadále je ochotný poradit jak na to, aby to člověk nevzdal po prvním zvířeti a nakonec jsem si stříhání s nůžkami zamilovala. Doporučuji všem

Linda Zwettlerová

Pro mě je stříhání vlny ručními nůžkami jakási forma meditace. Stříhám pouze naše ovečky Valašky, to slůvko „pouze“ bych však měla dát do uvozovek, protože je to víc než stohlavé stádo… Ve chvíli, kdy mám před sebou ovečku ve vlně a začínám stříhat, se propojuji se všemi pastýři na salaších, kteří kdysi stejně jako já dnes u Valašek žili to své skromné pastýřské živobytí. Jsem šťastná, když narazím ve svém životě na „spřízněnou“ duši, která ví, že na oko drobné a nepodstatné věci mohou život udělat v konečném důsledku mnohem krásnější a také jednodušší. Tak se i stalo v případě nečekaného dárku od pana Jaroslava Havla, který mi umožnil poprvé zakusit, jaké je to stříhat dobře naostřenými a připravenými nůžkami. Nešlo však jen o tu ostrost, ale také způsob, jakým se ke mě nůžky dostaly, pečlivě zabalené, s lístečkem, jak o ně pečovat… To pak člověk když takové nůžky bere do ruky, si jich jinak váží a ví, že ten kdo je ostřil a chystal na práci, to vše dělá kusem svého srdce. I když pana Jaroslava osobně neznám, vnímám, že v jeho případě jde o mnohem víc než jen nabídnout zájemci nůžky na stříhání vlny, i on jako já se vydal na pomyslnou misi, která není na první pohled vidět.

Gabriela Žitníková

Ako mnohí sme začínali pidlikať ovečky nožnicami z obchodu. Otlačené, boľavé ruky, ohryzená ovca 🙂 Takže keď sa vyskytla možnosť kúpiť tieto výborné, do ruky super padnúce a ostré nožnice, nezaváhala som ani minútu. Je to neporovnateľné strihanie, ide to rýchlo a ľahko, veľmi odporúčam. Ak by ste sa mali rozhodnúť, či lacný strojček, alebo tieto super nožnice, vrele odporúčam tú druhú možnosť

Viera Kranz

Loni jsem si objednala svoje první nůžky na stříhání ovcí. Letos jsem prvně stříhala. A zvládla Jsem to skvěle. Jsem ráda že jsem dala na radu zkušenějších a pořídila nůžky místo strojku. Ovce nestresuje vrčení strojku. Jsem opravdu spokojená a věřím že i moje stádečko quessanek. Vřele doporučuji 🙂

Dáša Šrámková

Moje zkušenost s nůžkami je první, tak jako stříhání ovci.
Nůžky jsem tedy měla půjčené typ No.10 a můžu vřele doporučit i jako začátečník jsem zvládla ostříhat, nůžky jsou hodně opravdu hodně ostré.
Na podzim už budeme objednávat vlastní.
Doporučuji.

Marketa Holanova

Upravené nožnice No.10 Drummer Boy nemajú chybu. Sú veľmi ostré, sedia v ruke, výborne idú do vlny, pružina sa stláča veľmi ľahko. Strihanie je neporovnateľné oproti lacným elektrickým strojčekom, ktoré sú ťažké, hlučné a skôr trhajú ako strihajú. Práca s nožnicami ide pri troche praxe rýchlo, ovce nie sú veľmi stresované a v neposlednom rade nie je potrebné pripojenie na elektrickú sieť.

Daniel Gonšor

Konečne mám svoje nožnice, ktoré mi skvele sadnú do ruky a neunavím sa tak rýchlo! Remienok na ruku aj doraz sú super vylepšenia. A ten zvuk… odporúčam.

Martina Vozárová

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply