Vlna na prodej

Vlna jehňat kříženců romney marsh a shetlandská ovce

Vlna kříženců romney marsh a shetlandská ovce.

Vlna bílá, lesklá, 23-28 μm.

Cena: 90 Kč/Kg

Vlna na rok 2021 je již zamluvená.

Recenze uživatelů

Já zatím sama nestříhám, mám dva mohérové kozlíky na vlnu a chtěla bych to zkusit. Ale zpracovávám ručně vlnu a dostala jsem na vyzkoušení rouno kříženců romney a shetland od pana Havla. Vlna byla ostříhána s minimem zástřihů a pečlivě přebrána, což je pro ruční zpracování velmi důležité, práce je rychlejší a ovlivňuje to kvalitu příze. A díky perfektnímu stříhání mohu vyrobit takového jemné příze na krajkové šátky (bílá je kříženec romney a shetland, přírodně barvená do modrého odstínu je romney marsh, obě seskány do dvounitkové příze). A třeba se to stříhání taky jednou naučím, kdo ví…..

Zuzana Froňková

Zatím nemám nůžky, ale Jarda Havel je člověk, který nejen nabízí nůžky a rady jak “ na to“, ale hlavně mu záleží na vlně, na tom, aby se vrátil význam české vlny, aby chovatelé vlnu nevyhazovali, ale starali se o ni a nabízeli těm, kdo ji využijí a dokážou z ní udělat parádní výrobky.
Snaží se tak trochu přerušit ten začarovaný kruh, kdy chovatelé tvrdí, že starat se o vlnu nemá smysl a zpracovatelé nechtějí vlnu zakrmenou a špinavou a kupují draze vlnu ze zahraničí……
Sám je toho příkladem, vlna z jeho kříženců romney a shetland je krásná, čistá a jemná, komunikace skvělá. Co napsal, to platilo.
Díky Jardo

Jana Voháňková

Loni jsem si u p. Jaroslava na doporučení paní P. Vicherkové zamluvila první vlny z Alpaky na předení. Komunikace byla naprosto bezvadná a těch fotek. Vlna dorazila pěkně zabalená a hlavně pěkná i čistá. U mne naprostá spokojenost a mohu i nákupy vlny doporučit. Takže ještě jednou děkuji oběma 🙂

Denisa Červínková